س ح چهارشنبه 3 بهمن 1397 07:08 ب.ظ نظرات ()
 پاورپوینت درس بیست و چهارم مطالعات اجتماعی پایه هشتم قارهٔ استرالیا و اقیانوسیه

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 54 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

قاره استرالیا و اقیانوسیه Free Powerpoint Templates قاره استرالیا و اقیانوسیه فهرست مطالب: موقعیت و وسعت ویژگی های طبیعی ویژگی های انسانی و اقتصادی جمعیت,وسعت,زبان,دین اقتصاد استرالیا و نیوزلند گردشگری موقعیت و وسعت اقیانوسیه کوچکترین قاره ی کره ی زمین است.

برخی صاحب نظران,استرالیا و جزایری را که در نزدیکی آن در اقیانوس آرام قرار گرفته, اقیانوسیه می نامند و آن را یک قاره محسوب میکنند. برخی دیگر استرالیا را قاره ای مستقل به حساب آورده اند.
در هرصورت استرالیا و اقیانوسیه, کم وسعت ترین و کم جمعیت ترین قاره های مسکونی جهان هستند.
موقعیت و وسعت این قاره در منتهی الیه جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد, درواقع استرالیا, سرزمین اصلی قاره ی اقیانوسیه است که همچون جزیره ای پهناور در اقیانوس آرام واقع شده است. در واقع استرالیا,سرزمین اصلی قاره ی اقیانوسیه است که همچون جزیره ای پهناور در اقیانوس آرام واقع شده است. موقعیت و وسعت در شرق استرالیا در آب های اقیانوس آرام, جزایر بی شماری به صورت پراکنده وجود دارد.
تعداد این جزایر به 20 تا30 هزار می رسد. یکی از جزایر بزرگ و مهم اقیانوسیه,کشور نیوزیلند ( زلاند نو) است. موقعیت و وسعت استرالیا تقریبا سرزمین همواری است.
فقط در شرق این کشور رشته
کوه هایی به موازات ساحل
کشیده شده است.
در شمال شرقی استرالیا,بزرگترین صخره
مرجانی دنیا ,به شکل دیواری از آب های
اقیانوس آرام سربرآورده است.این صخره
بیش از 2000کیلومتر طول دارد و صدها
نوع ماهی در اینجا زندگی میکنند ویژگی های طبیعی صخره یا سد مرجانی استرالیا صخره های مرجانی استرالیا آیرز راک(عقیق سرخ) صخره ی ماسه ای عظیمی است که تقریبا در استرالیای مرکزی به وجود آمده است. این سنگ بزرگترین تکه سنگ جهان است؛ که حدود 9کیلومتر طول و343 متر ارتفاع دارد و جزء میراث جهانی یونسکو شناخته شده است که در نزد بومیان آنجا مقدس محسوب میشود. بیابان ویکتوریا بیابان ویکتوریا حدود 350000 کیلومتر مربع وسعت دارد و در آن تپه های ماسه ای فراوان دیده میشود. در این منطقه بومیان استرالیا از قبایل مختلف زندگی میکنند. کانگورو کانگورو,نماد کشور استرالیا است و حدود 63 گونه ی این جانور کیسه دار در کشور استرالیا زندگی میکند. نیوزیلند نیوزیلند کشوری کوهستانی است.
رشته کوه های آلپ جنوبی در این کشور واقع شده است.
کیوی؛مرغ نوک درازی است که پرواز نمی کند,این مرغ نشانه و نماد کشور نیوزیلند است و تصویر آن بر روی سکه ها و تمبر های این کشور یافت میشود. نماد کشور نیوزیلند کریست چرچ.میدان کلیسا.نیوزیلند استرالیا و نیوزیلند توسط دریانورد بریتانیایی,جیمز کوک در سال 1770 میلادی کشف شدند.
استرالیا تا سال 1901 مستعمره ی بریتانیا(انگلستان) بود.
مهاجران اروپایی که به این قاره وارد شدند,مانند مهاجران اروپایی درقاره ی آمریکا,با بومیان بدرفتاری نموده و آنها را به بند کشیدند. استرالیا با وجود وسعت زیاد(7میلیون و686 هزار و850 کیلومتر مربع) جمعیت بسیار کمی( حدود 20 میلیون نفر) دارد. اکثریت جمعیت استرالیا و نیوزیلند را مهاجران اروپایی (انگلیسی و ایرلندی) تشکیل میدهند و درصد بسیار کمی از جمعیت نیز بومیان هستند.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

                نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 54 اسلاید   قسمتی از متن پاورپوینت: قاره استرالیا و اقیانوسیه Free Powerpoint Templates قاره استرالیا و اقیانوسیه فهرست مطالب: موقعیت و وسعت ویژگی های طبیعی ویژگی های انسانی و اقتصادی جمعیت,وسعت,زبان,دین اقتصاد استرالیا و نیوزلند گردشگری موقعیت و وسعت اقیانوسیه کوچکترین قاره ی کره ی زمین است. برخی صاحب نظران,استرالیا و جزایری را که در نزدیکی آن در اقیانوس آرام قرا ...