س ح چهارشنبه 3 بهمن 1397 07:05 ب.ظ نظرات ()
 پاورپوینت درس بیست و یکم مطالعات اجتماعی پایه هشتم ویژگی های طبیعی و انسانی اروپا

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 106 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

ویژگی های طبیعی و انسانی اروپا قارۀ اروپا را می توان دنبالۀ قارۀ پهناور آسیا یا بخشی از اوراسیا دانست. به نقشه ای که در اسلاید بعدی می بینید، با دقت توجه کنید. اروپا از اطراف به کدام دریاها و اقیانوس ها محدود می شود؟ شمال: اقیانوس منجمد شمالی غرب: اقیانوس اطلس با استفاده از نمودار وسعت قاره ها وسعت اروپا را با سایر قاره ها مقایسه کنید. اروپا از کم وسعت ترین قاره های جهان است. به طور کلی ناهمواری های اروپا به دو بخش تقسیم می شود: شمال اروپا کوه ها کم ارتفاع قله ها گنبدی شکل درّه ها باز جلگه های پهناور دریاچه های بسیار جنوب اروپا رشته کوه های بلند قله ها نوک تیز درّه ها تنگ دامنه های پُر شیب آتشفشان و زمین لرزه اروپای جوان اروپای پیر رشته کوه های آلپ و پیرنه، در اروپای جوان قرار دارند. قلۀ مون بلان با ارتفاع 4808 متر بلندترین قله رشته کوه آلپ است. ناهمواری های پیر، نروژ ناهمواری های پیر، نروژ ناهمواری های جوان، آلپ ناهمواری های جوان، آلپ ناهمواری های جوان، پیرنه ناهمواری های جوان، پیرنه قلۀ مون بلان در میان دو کشور فرانسه، ایتالیا واقع شده و تا مدت ها این که محدوده قله متعلق به کدام کشور است محل بسیاری از مناقشات بوده. اکنون قله مون بلان جزئی از کشورفرانسه محسوب می شود. ارتفاع اش 4807 متر و صد کیلومتر مربع از آن پوشیده است از یخچال های دائمی. همین یخچال های بسیار وسیع سبب شد که آن را کوه سپید یا همان مون بلان (Mont Blanc) بخوانند . البته در فرانسه این کوه را La Dame Blanche به معنای "بانوی سپیدپوش" نیز خطاب می کنند. در سال 1965 تونلی به طول 11.6 کیلومتر در زیر کوه مون بلان احداث شد که فرانسه و ایتالیا را به هم می رساند. صعود تیم کوهنوردی ایران به قلۀ مون بلان به طور کلی اروپا قاره ای با آب و هوای معتدل، سرسبز و بدون بیابان است. شمال اروپا فنلاند ( شمال اسکاندیناوی) ایسلند سوئد ( شمال اسکاندیناوی) هوای ملایم در زمستان انگلستان انگلستان ایرلند دوبلین، ایرلند مناطق جنوب اروپا سواحل مدیترانه، ایتالیا سواحل مدیترانه، ایتالیا سواحل مدیترانه، اسپانیا مایورکا، سواحل مدیترانه، اسپانیا مرکز و شرق اروپا جمهوری چک، زمستان جمهوری چک، تابستان در اروپا، رودهای پرآب و دائمی زیادی وجود دارند. از این رودها برای: آبیاری زمین های کشاورزی تولید انرژی الکتریکی حمل و نقل و کشتیرانی استفاده می شود. دانوب الب دُن راین ولگا دانوب طویل ترین رود اروپا است که از چند کشور عبور می کند. رود دانوب، آلمان دانوب از کشورهای رومانی؛ مجارستان؛ صربستان؛ اتریش؛ آلمان؛ بلغارستان؛ اسلواکی؛ کرواسی؛ اوکراین و مولداوی عبور می‌کند. رود دانوب، اتریش رود دانوب، مجارستان قاره اروپا اگرچه قاره ای کم وسعت است، اما یکی از متراکم ترین قاره های جهان محسوب می شود. دلایل تراکم جمعیت در قارۀ اروپا: آب و هوای معتدل ریزش باران کافی رودهای پُر آب جلگه های پهناور پیشرفت در علم و فناوری البته علیرغم جمعیت زیاد و انبوه، رشد جمعیت در اروپا کاهش یافته و زاد و ولد در این قاره، کم شده است. افزایش جمعیت سالمندان و پیری جمعیت در اروپا اروپائیان از نژاد سفیدپوست هستند. چهرۀ کودکان سوئدی چهرۀ کودک رومانیایی چهرۀ کودکان آلمانی سه گروه عمدۀ زبانی در اروپا وجود دارد.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

                نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 106 اسلاید   قسمتی از متن پاورپوینت: ویژگی های طبیعی و انسانی اروپا قارۀ اروپا را می توان دنبالۀ قارۀ پهناور آسیا یا بخشی از اوراسیا دانست. به نقشه ای که در اسلاید بعدی می بینید، با دقت توجه کنید. اروپا از اطراف به کدام دریاها و اقیانوس ها محدود می شود؟ شمال: اقیانوس منجمد شمالی غرب: اقیانوس اطلس با استفاده از نمودار وسعت قاره ها وسعت اروپا را با سایر قاره ها مقایسه ...