س ح چهارشنبه 3 بهمن 1397 07:03 ب.ظ نظرات ()
 پاورپوینت درس هجدهم مطالعات اجتماعی پایه هشتم ویژگی های انسانی و اقتصادی آسیا

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 100 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

ویژگی های انسانی و اقتصادی آسیا در آسیا، اقوام گوناگون با فرهنگ های مختلف زندگی می کنند. دین، زبان، آداب و رسوم و سبک زندگی مردم در بخش های مختلف آسیا، متفاوت است. آسیا نه تنها وسیع ترین قارّۀ جهان است بلکه پرجمعیت ترین قارّه هاست. روی نمودار، جمعیت قاره ها را با یکدیگر مقایسه کنید و آنها را به ترتیب جمعیت نام ببرید 60 درصد جمعیت جهان در آسیا زندگی می کنند اما جمعیت در همه جای این قاره پهناور، یکسان توزیع نشده است. فلات تبت بیابان های وسیع هیمالیا جنوب و جنوب شرقی آسیا خالی از جمعیت یا کم جمعیت جمعیت انبوه و متراکم پُرجمعیت ترین کشورهای جهان این دو کشور تنها کشورهای جهان اند که هر یک بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارند. انبوه جمعیت در هند انبوه جمعیت در هند انبوه جمعیت در هند انبوه جمعیت در هند انبوه جمعیت در هند شهر بمبئی، هند انبوه جمعیت در چین انبوه جمعیت در چین ساختمان های مسکونی، پکن انبوه جمعیت در چین جزیرۀ جاوه در اندونزی متراکم ترین منطقۀ جهان از نظر جمعیت است. در این جزیرۀ کوچک 141میلیون نفر (یعنی به اندازۀ جمعیت کشور روسیه) سکونت دارند. جاکارتا، جزیره جاوه، اندونزی جاکارتا، جزیره جاوه، اندونزی نقشه پراکندگی جمعیت در آسیا را با نقشه ناهمواری ها و آب و هوا بر هم منطبق و مقایسه کنید. نقشۀ ناهمواری ها نقشۀ آب و هوا نقشۀ تراکم جمعیت چرا در مشرق و جنوب شرقی آسیا تراکم جمعیت، زیاد است؟ رودهای پر آب، زمین های جلگه ای و حاصلخیز، باران های موسمی، آب و هوای گرم و مرطوب کدام نواحی آسیا بسیار کم جمعیت یا خالی از جمعیت است؟ چرا؟ آسیای شمال شرقی، آسیای مرکزی، فلات تبت ، عربستان، داخل فلات ایران ، قسمت داخلی آناتولی. زیرا: دوری از دریا ها وبادهای باران آور و قرارگرفتن درداخل کوه های بلند بیشتر جمعیت آسیا از نژاد زردپوست و بقیه سفیدپوست هستند. البته در جنوب آسیا تیره های سیاه پوست و دورگه که از ازدواج نژادهای مختلف با هم به وجود آمده اند نیز زندگی می کنند. مردم آسیا به صدها زبان و لهجه حرف می زنند. آسیا مهد ادیان بزرگ جهان است. سه دین بزرگ الهی: مسیحیت اسلام یهود علاوه بر آسیا در سایر قاره ها انتشار یافته اند. حدود 60درصد مسلمانان جهان در قارۀ آسیا زندگی می کنند. خاستگاه دین اسلام کشور عربستان است. اما اسلام به تدریج همه کشورهای آسیای غربی را دربر گرفته و سپس به آسیای مرکزی و مشرق و جنوب شرقی آسیا نیز راه یافته است. در آسیا مساجد باشکوهی که از شاهکارهای معماری اسلامی هستند، ساخته شده است. مسجد جامع زنجان مسجد زاهر مالزی مسجدکوالا مالزی مسجد التوبه، اندونزی مسجد بیت الرحمان، اندونزی ادیان دیگر که در آسیا پیروان زیادی دارند، عبارت اند از: این آیین ها در قاره های دیگر کمتر نفوذ کرده اند. برهما یکی از خدایان بزرگ هندوان باستان و نام یکی از سه خدای پیروان مذهب برهمایی است که وی را قادر مطلق آفریدگار جهان می دانند . برهمنان معتقدند که برهما  روز اول خلقت روحانییون را از دهان و سلحشوران را از بازوان و کارکنان را از ران و بردگان را از پای خود آفرید و این صنوف همیشه ثابت و برقرار خواهند بود.
سه خدای برهمایی عبارتند از :
۱. برهما( خدای بزرگ و خالق موجودات و جهان)
۲. ویشنو (محافظ . آمر کائنات)
۳.شیوا (مخرب و خراب کننده موجودات)

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

                نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 100 اسلاید   قسمتی از متن پاورپوینت: ویژگی های انسانی و اقتصادی آسیا در آسیا، اقوام گوناگون با فرهنگ های مختلف زندگی می کنند. دین، زبان، آداب و رسوم و سبک زندگی مردم در بخش های مختلف آسیا، متفاوت است. آسیا نه تنها وسیع ترین قارّۀ جهان است بلکه پرجمعیت ترین قارّه هاست. روی نمودار، جمعیت قاره ها را با یکدیگر مقایسه کنید و آنها را به ترتیب جمعیت نام ببرید 60 درصد جمعیت ...