س ح چهارشنبه 3 بهمن 1397 06:52 ب.ظ نظرات ()
 پاورپوینت درس ششم مطالعات اجتماعی پایه هشتم قوّهٔ قضائیه

 

 

 

 

 

 

 

 نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 24 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

قوّه قضائیه چه کسانی از نوجوانان در برابر آسیب ها و تهدیدات، محافظت می کنند؟ خود خانواده مدرسه قانون خود هر فرد نسبت به بدن و روح و روان خود مسئول است.
و باید از اعمال و رفتاری که به سلامتی بدنی و روانی او لطمه می زند، پرهیز کند. خانواده پدر و مادر، مسئولیت مراقبت از فرزندان و فراهم کردن امکانات زندگی برای آنها را دارند. پدر و مادر در تربیت و مراقبت فرزندان، حق قانونی دارند. مدرسه قانون قانون از حقوق همه افراد از جمله نوجوانان حمایت می کند. در چارچوب قانون ، تا جایی که قانون به او اجازه می دهد. در هر جامعه ای اختلافاتی بین افراد به وجود می آید. این اختلافات ممکن است در اثر: 1. آگاه نبودن و ندانستن قانون
2. سرپیچی عمدی از قانون ایجاد شود. قوه قضائیه در هر جامعه ای باید نهادی وجود داشته باشد تا: عدالت اجتماعی را برقرار سازد.
بر اجرای قوانین نظارت کند.
با تخلفات برخورد کند. ( مجازات متخلفان)
قوه قضائیه پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی افراد است. یکی از مهمترین وظایف قوه قضائیه، حل کردن اختلافات مردم است. بهتر است در درجه اول از راه مسالمت آمیز و گفتگو اختلافات حل شود.
در صورتی که نتیجه ای حاصل نشد به دادگاه مراجعه نمایند. هیچ گاه افراد نباید برای گرفتن حق خود، به طور خودسرانه یا از راه نزاع عمل کنند. انواع دعاوی ( اختلافات) دادگاه مجازاتی تعیین نمی کند بلکه افراد را ملزم می کند که تکالیفشان را انجام دهند یا حقوق قانونی دیگران را بدهند. دادگاه برای فردی که مرتکب جرمی شده است ، مجازات تعیین می کند.
( فحاشی، افترا، قدرت نمایی، غصب عنوان) در ادامه با چند موقعیت از انواع دعاوی آشنا می شنوید.
مشخص کنید که هر کدام از آنها از جمله دعاوی کیفری هستند یا حقوقی؟ در یک مغازه، فردی به هنگام اختلاف بر سر موضوعی با یک مشتری دیگر شروع به توهین و فحاشی و افترا زدن به او نمود و او را با قدرت نمایی تهدید کرد. در محله آقای صادقی فردی در منزل شخصی اش افراد بیمار را می پذیرد و از آنها حق ویزیت دریافت می کند. این فرد مجوز نظام پزشکی ندارد. یکی از همسایگان خانم شریفی در هنگام ساختمان سازی به طور ناخواسته، قسمتی از خانه او را با لودر خراب کرده است. آقای سعیدی ادعا می کند بخشی از زمین کشاورزی آقای محسنی را خریده و در آن درختکاری نموده است اما آقای محسنی می گوید مقدار زمین تصرف شده مطابق با سندی که تنظیم شده، نیست. عادل و آشنا با قوانین مدارک خواهان ( شاکی) و خوانده را مطالعه می کند و از آنها می خواهد تا دلایل خود را بیان کنند. در همه دادگاه ها افراد حق دارند فردی را به عنوان « وکیل» انتخاب کنند 
تا از حقوق آنها دفاع کند. اگر کسی توانایی مالی نداشته باشد که وکیل بگیرد، می تواند از دادگاه درخواست وکیل کند. افراد می توانند قبل از نوشتن شکایت در مجتمع های قضایی، با مشاور حقوقی در آن مجتمع مشورت کنند تا بدانند چگونه شکایت خود را مطرح کنند.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.                نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 24 اسلاید   قسمتی از متن پاورپوینت: قوّه قضائیه چه کسانی از نوجوانان در برابر آسیب ها و تهدیدات، محافظت می کنند؟ خود خانواده مدرسه قانون خود هر فرد نسبت به بدن و روح و روان خود مسئول است. و باید از اعمال و رفتاری که به سلامتی بدنی و روانی او لطمه می زند، پرهیز کند. خانواده پدر و مادر، مسئولیت مراقبت از فرزندان و فراهم کردن امکانات زندگی برای آنها را دارند. پدر و مادر ...