س ح چهارشنبه 3 بهمن 1397 06:51 ب.ظ نظرات ()
 پاورپوینت درس پنجم مطالعات اجتماعی پایه هشتم آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن ها

 

 

 

 

 

 

 

 نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 40 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها دوره نوجوانی نوجوانان گروه سنی 12 تا 18 سال را تشکیل می دهند. برخی خصوصیات دوره نوجوانی هویت جویی شک و تردید استقلال طلبی حساس شدن نسبت به خود هیجان طلبی و میل به تجربه کردن ما نوجوانان، سرشار از نیرو و توانایی هستیم. ما حق داریم درس بخوانیم، مطالعه کنیم، حرفه و مهارت بیاموزیم، به ورزش و هنر بپردازیم، استعدادهای خود را بشناسیم و شکوفا کنیم، تفریح و شادی کنیم و از زندگی لذت ببریم. ما وظیفه داریم از این دوره زندگی خود که هنوز مسئولیت اداره یک خانواده را برعهده نگرفته ایم، به خوبی استفاده کنیم و قدر امکاناتی را که خانواده و مدرسه در اختیار ما می گذارند، بدانیم. ما نوجوانان رو به جوانی و بزرگسالی حرکت می کنیم و باید هدف هایی برای زندگی خود داشته باشیم. شما چه هدف هایی برای زندگی خود دارید؟ سه هدف کوتاه مدت(یعنی هدف هایی که در یکی دو سال آینده می خواهید به آن برسید) و سه هدف بلند مدت ( برای آینده دورتر) خود را بیان کنید. آیا هدف هایی که برای خودتان در نظر گرفته اید، قابل دسترسی هستند؟

چگونه می توان به این خواسته ها و هدف ها رسید. چه کسانی می توانند در رسیدن شما به این هدف ها کمکتان کنند؟ ( به طور مستقیم یا غیر مستقیم) آسیب های اجتماعی برخی از آسیب های اجتماعی پرخاشگری و نزاع اعتیاد پرخاشگری و نزاع مهم این است که در موقع خشم رفتاری مناسب از خودمان بروز دهیم. برخی از اَشکال رفتارهای پرخاشگرانه آزار و اذیت برخی از اَشکال رفتارهای پرخاشگرانه کتک زدن برخی از اَشکال رفتارهای پرخاشگرانه مسخره کردن و تحقیر دیگران برخی از اَشکال رفتارهای پرخاشگرانه بی ادبی نمودن و ناسزا گفتن برخی از اَشکال رفتارهای پرخاشگرانه شکستن و تخریب وسایل پرخاشگری باعث بروز مشکلاتی در یادگیری و تحصیل می شود.
و زمینه را برا ی سایر آسیب های اجتماعی فراهم می کند. در اسلاید بعد شما از ماجرایی که برای یک نوجوان اتفاق افتاده است، آگاه می شوید.
به دقت به این ماجرا توجه کنید 
و به سوالاتی که در ادامه از شما پرسیده خواهد شد، پاسخ دهید. چه مشکلاتی برای خانواده حامد و چه دردسرهایی برای خانواده بهرام به وجود می آید؟ به نظر شما حامد از چه راه های دیگری می توانست عصبانیت خود را به طور صحیح ابراز کند؟ در هنگام خشم و عصبانیت این سه قاعده را به خاطر بسپارید: 1. نباید به خودم صدمه بزنم. 2. نباید به دیگران صدمه بزنم. 3. نباید به وسایل و اموال خودم و دیگران صدمه بزنم. برخورد مناسب وقتی ما از دست کسی عصبانی هستیم: نفس های عمیق بکشیم و از یک تا ده بشماریم. با رعایت سه قاعده ای که گفته شد، علت عصبانیت خود را مؤدبانه و آرام بیان کنیم. اگر نمی توانیم خود را آرام کنیم، محیط ناراحت کننده را ترک کنیم. برخورد مناسب وقتی دیگری از دست ما عصبانی است: به آرامی از او سؤال کنیم چرا از دست ما عصبانی است و علت چیست؟ اگر اشتباهی مرتکب نشده ایم، با آرامش توضیح دهیم و اگر اشتباهی کرده ایم عذرخواهی کنیم و راهی برای جبران اشتباه، پیدا کنیم. 

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.                نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 40 اسلاید   قسمتی از متن پاورپوینت: آسیب های اجتماعی و  پیشگیری از آنها دوره نوجوانی نوجوانان گروه سنی 12 تا 18 سال را تشکیل می دهند. برخی خصوصیات دوره نوجوانی هویت جویی شک و تردید استقلال طلبی حساس شدن نسبت به خود هیجان طلبی و میل به تجربه کردن ما نوجوانان، سرشار از نیرو و توانایی هستیم. ما حق داریم درس بخوانیم، مطالعه کنیم، حرفه و مهارت بیاموزیم، به ورزش و هنر ...