س ح چهارشنبه 3 بهمن 1397 06:50 ب.ظ نظرات ()
 پاورپوینت درس چهارم مطالعات اجتماعی پایه هشتم وظایف دولت

 

 

 

 

 

 

 

 نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 27 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

وظایف دولت دولت و شهروندان اتباع یک کشور همه کسانی که تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را دارند

چه شهری چه روستایی و عشایر، چه در داخل کشور زندگی کنند و چه در خارج از کشور
شهروند ایران محسوب می شوند. حقوق شهروندی آنها حق دارند: از خدمات دولت در زمینه های مختلف بهره مند شوند.
آزادی بیان داشته باشند.
اظهار نظر کنند.
انتقاد داشته باشند. مسئولیت های شهروندی شهروندان وظیفه دارند: به قوانین و مقررات کشور احترام بگذارند و آنها را رعایت کنند.
با دولت مشارکت و همکاری صمیمانه داشته باشند.
مالیات خود را بپردازند.
در هنگام جنگ از کشور دفاع کنند. مهمترین وظایف دولت بر طبق قانون اساسی دولت موظف است: شرایط و لوازم سواد و آموزش، بهداشت، شغل مناسب، رفاه، امنیت، فرهنگ و اخلاق اسلامی را در جامعه فراهم کند.
همچنین دولت وظیفه دارد:
تجهیزات زیربنایی و خدمات عمومی مانند ساختن راه و جاده، پل، بیمارستان، مسکن، مدرسه، سد، مخابرات، آب، برق و گاز و ... را در کشور گسترش دهد. وظایف و اختیارات رئیس جمهور وزیران را هدایت و بین آنها هماهنگی ایجاد می کند. امضای قراردادهایی که بین ایران و کشورهای دیگر بسته می شود. اجرای قوانین و مُصَوبات مجلس امضای استوار نامه سفیران کشور ما و پذیرش استوارنامه سفیران سایر کشورها اعطای نشان های دولتی پذیرش استوارنامه سفیر بلغارستان اعطای نشان ایثار به همسر شهید دولت و مجلس بین دولت و مجلس روابطی وجود دارد. دولت ها برای امور مختلف لایحه تنظیم می کنند. لوایح دولتها برای تصویب و قانونی شدن به مجلس فرستاده می شوند. دولت مجلس نمایندگان ممکن است از عملکرد رئیس جمهور یا هر یک از وزیران سوال کنند.
در این صورت رئیس جمهور یا وزیری که از او سوال شده باید در مجلس حاضر شود
و به سوال نمایندگان پاسخ دهد.
گاهی نیز ممکن است مجلس وزیری را استیضاح کند. سوال از رئیس جمهور درباره عملکردشان توسط نمایندگان استیضاح وزیر علوم ( فرجی دانا) در مجلس ریاست جمهوری یکی از پر مشغله ترین امور کشور است. یک رئیس جمهور از بامداد تا شامگاه و حتی روزهای تعطیل مشغول به انجام وظایف و رسیدگی به امور مختلف کشور است. شرکت رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها دیدار رئیس جمهور با جانبازان جنگ تحمیلی درآمدها و هزینه های دولت هزینه ها هزینه برای فعالیت های مختلف در زمینه آموزش، بهداشت، اوقات فراغت،
حفاظت از محیط زیست، مسکن، کشاورزی، صنعت و ...
هزینه برای اقدامات عمرانی مانند ساختن پل، جاده، فرودگاه، نیروگاه برق و ...
هزینه برای فعالیت های وزارتخانه ها آموزش و پرورش: ساخت مدرسه،هزینه های آب و برق و ...، حقوق معلمان و مدیران و کارمندان ادارات آموزش و پرورش، تهیه و تولید کتاب های درسی و ... دولت برای اداره امور کشور باید درآمد داشته باشد تا بتواند هزینه کند. درآمدها مالیات پولی است که بر طبق قانون، افراد و مؤسسات به دولت می پردازند.
تا در جهت اداره امور کشور، مورد استفاده قرار گیرد. درآمدهای دولت از سایر منابع:
گرفتن پول آب، برق، گاز و تلفن از مردم.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.                نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 27 اسلاید   قسمتی از متن پاورپوینت: وظایف دولت دولت و شهروندان اتباع یک کشور همه کسانی که تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را دارند چه شهری چه روستایی و عشایر، چه در داخل کشور زندگی کنند و چه در خارج از کشور شهروند ایران محسوب می شوند. حقوق شهروندی آنها حق دارند: از خدمات دولت در زمینه های مختلف بهره مند شوند. آزادی بیان داشته باشند. اظهار نظر کنند. انتقاد داشته باشن ...